YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD. е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на алуминиум екструдер, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.

алуминиум екструдер

YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
алуминиум екструдер производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5111 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
SWM-03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вовед: Оваа машина е направен од челик. Шефот на вилицата е управувано од страна на хидрауличниот систем. Опашката на вилицата може да ја прилагодите должината на алуминиумски профил и промена позиција.  1. Влече сила: 15US ТОН~ 230us ТОН 2. Зацрвстувањето должина: 3M-50M 3. Зацрвстувањето мозочен удар: 700mm~ 1200mm 4. Отворање на вилицата: 90mm~ 300mm
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
алуминиум екструдер производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5111 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
Direct Fire Type
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вовед: Тип: Тунел Континуирано тип Метод: Двете страни директен оган греење Предност: Температура зголемувањето на брзината е брзо. Тоа е помалку гориво, еднакви температура, стабилна, точната температура. Тоа се вклопува во со помалку износ и повеќе барања во денешно време. Целата системи се автоматска контрола. Полнење од горе и празнење од долу, температура инспекција, и оган контрола се контролирани од САД ALLEL BRADLEY Саладин и HML PANEL.C
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
алуминиум екструдер производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5111 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
Belt Type
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис:  Оваа опрема се состои од Почетна маса, ролери Sleeve Подигање / пониска Човечки (променлива брзина), снема трансфер маса (појас тип), ладење маса (појас тип), носила, носила Трансфер маса (појас тип), складирање табела (појас тип), Машински Трансфер Табела (Ролер ракав тип), производ видов табелата, Должина на мерач на табела, автоматска контрола.  Тема: производи не се лесно скршен поради тоа што е пренесено од страна на висока температура отпор ќебе појас. Се користи за 580US ТОН~ 1800US ТОН алуминиумски истиснување печат.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
алуминиум екструдер производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5111 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
Flat Transfer Type
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Модел: Оваа опрема се состои од Почетна маса, ролери Sleeve Подигање / пониска Човечки (променлива брзина), снема трансфер маса (стан Трансфер тип), ладење маса (стан Трансфер тип), носила, носила Трансфер маса (стан Трансфер тип), чување на маса (стан Трансфер тип), Машински Трансфер Табела (Ролер ракав тип), производ пила маса, должина мерач маса, автоматска контрола.  Тема: Се користи за големи машини како што се 2200US ТОН~ 4400US ТОН алуминиумски истиснување печат. Поради големиот профили се потешки и не постои појас лизгава проблем за стан трансфер опрема. Покрај тоа, директно е постабилен за стан трансфер опрема.
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

алуминиум екструдер

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.