YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD. специјализирана за производство, снабдување и извоз Алуминиум Екструзија Опрема, со една фабрика во Taiwan. Тоа отсекогаш бил нашиот фокус за производство на најдобрите производи и да ги дава на време со внимателен услуга по продажбата. Нашите иновативен дух ни овозможува да остане еден чекор понапред од нашите конкуренти со обезбедување на најширокиот спектар производи. Прашањата од глобалната големо, дистрибутери, купувачи, агенти и OEM / ODM се добредојдени.

Алуминиум Екструзија Опрема

YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум Екструзија Опрема производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5270 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
Flat Transfer Type
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Модел: Оваа опрема се состои од Почетна маса, ролери Sleeve Подигање / пониска Човечки (променлива брзина), снема трансфер маса (стан Трансфер тип), ладење маса (стан Трансфер тип), носила, носила Трансфер маса (стан Трансфер тип), чување на маса (стан Трансфер тип), Машински Трансфер Табела (Ролер ракав тип), производ пила маса, должина мерач маса, автоматска контрола.  Тема: Се користи за големи машини како што се 2200US ТОН~ 4400US ТОН алуминиумски истиснување печат. Поради големиот профили се потешки и не постои појас лизгава проблем за стан трансфер опрема. Покрај тоа, директно е постабилен за стан трансфер опрема.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум Екструзија Опрема производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5270 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
Belt Type
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Повеќе детали ве молиме контактирајте со нас, ви благодарам.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум Екструзија Опрема производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5270 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
Belt Type
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Повеќе детали ве молиме контактирајте со нас, ви благодарам.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум Екструзија Опрема производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5270 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
Flat Transfer Type
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Повеќе детали ве молиме контактирајте со нас, ви благодарам.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум Екструзија Опрема производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5270 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
AHS-03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Повеќе детали ве молиме контактирајте со нас, ви благодарам.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум Екструзија Опрема производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5270 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
Belt Type
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис:  Оваа опрема се состои од Почетна маса, ролери Sleeve Подигање / пониска Човечки (променлива брзина), снема трансфер маса (појас тип), ладење маса (појас тип), носила, носила Трансфер маса (појас тип), складирање табела (појас тип), Машински Трансфер Табела (Ролер ракав тип), производ видов табелата, Должина на мерач на табела, автоматска контрола.  Тема: производи не се лесно скршен поради тоа што е пренесено од страна на висока температура отпор ќебе појас. Се користи за 580US ТОН~ 1800US ТОН алуминиумски истиснување печат.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум Екструзија Опрема производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5270 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
SWM-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вовед: А Цврста структура. Мали тресење. Висока прецизност за сечење Б Кога адаптација димензија, постои ориентација уред со дигитален дисплеј. Ц Сервер мотор диск за полнење. Д Сечење димензија: Висина: 120mm Тежина: 120mm Должина: 6мм до 400мм Е По завршувањето на сечење на профили, вилиците на двете десно и лево страни отвори автоматски.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум Екструзија Опрема производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5270 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
SWM-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вовед: 1. Цврста структура. Мали тресење. Висока прецизност за сечење 2. Вертикална сечење агол: 90°~  45° 3. Сечење димензија: Висина: 100mm Тежина: 100mm
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум Екструзија Опрема производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5270 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
SWM-03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вовед: 1. Методот за сечење заготовки е сечење од до долу. 2. Оваа опрема е во функција на алуминиумски палка виде и работи во координација со ТНГ директен оган палка греење печка. Можете да ја прилагодите на должината на палка брзо и не сите процеси на едно време. Така, тоа може да спаси човечки цена за сечење алуминиум палка. 3. Остатокот алуминиум палка може да се поврзе следната палка така што може да retrench губење на 5mm палка секој пат. Така, нема да има отпаден материјал. 4. Можете да го промените различен квалитет на алуминиумски заготовки, кои се со иста големина како сакате. Вие не треба да се промени стриже сечилото. Така, може да retrench време на работа. 5. Тоа може да се загрее од нормална температура до работна температура за кратко време и може да retrench гас потрошувачка ефективно. 6. Постои автоматски сензор. светлината ќе биде кога не постои палка на полица.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум Екструзија Опрема производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5270 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
SWM-04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вовед: А Цврста структура. Мали тресење. Висока прецизност за сечење Б Тоа може да collocate со должина мерач маса и тоа е контролирано да ги намалат повеќе од хидрауличниот. Ц Сечење Висина: 125mm Ширина: 330mm 175mm 430mm 150мм 580mm Тоа може да зависи од побарувачката на клиентите да изберете. Д Сечење Должина: 10mm до 6000mm. Тоа може да зависи од побарувачката на клиентите да изберете. Е Рачно подесување на должината измери.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум Екструзија Опрема производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5270 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
SWM-05
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вовед: А Цврста структура. Мали тресење. Висока прецизност за сечење Б Сечење димензија: Висина: 125mm Тежина: 330mm Ц Сечење Должина: 10mm до 550mm Д Прирачник завртка должина мерач Оваа заврши производ видов може да collocate со Прирачникот завртка должина измери.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум Екструзија Опрема производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5270 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
SWM-06
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вовед: 1. Оваа опрема може да се стави многу цепаници во складирање табела и континуирано намалување на заготовки. 2. Оваа опрема ги користи Саладин електрична автоматска контрола и тоа е лесно да се работи. 3. Ладење сечење нафта автоматски снабдување и да престане. 4. Тоа може да зависи од палка должина и материјал за да се прилагоди на сечење должина и брзина. 5. Сечење дијаметар од палка: φ3"~φ8";φ4"~φ10" 6. Сечење еден циклус време: φ3"~φ 6 "околу 12 секунди; φ7"~φ 10" околу 30 секунди
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум Екструзија Опрема производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5270 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
Direct Fire Type
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вовед: Тип: Тунел Континуирано тип Метод: Двете страни директен оган греење Предност: Температура зголемувањето на брзината е брзо. Тоа е помалку гориво, еднакви температура, стабилна, точната температура. Тоа се вклопува во со помалку износ и повеќе барања во денешно време. Целата системи се автоматска контрола. Полнење од горе и празнење од долу, температура инспекција, и оган контрола се контролирани од САД ALLEL BRADLEY Саладин и HML PANEL.C
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум Екструзија Опрема производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5270 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
Chain Type
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Напишеш: 1. Електрична енергија 2. ТНГ / ЛНГ 3. Електрична енергија (напред)+ ТНГ (назад) Греење Метод: режач Греење. Загреан циркулација на воздухот. Ветер Циркулација до долу За контрола на температурата: 2~ 3 Секција пропорционална контрола Трансфер Метод: синџири трансфер
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум Екструзија Опрема производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5270 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
Direct Fire Type
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вовед: Тип: Тунел Континуирано тип Метод: Двете страни директен оган греење Предност: Температура зголемувањето на брзината е брзо. Тоа е помалку гориво, еднакви температура, стабилна, точната температура. Тоа се вклопува во со помалку износ и повеќе барања во денешно време. Целата системи се автоматска контрола. Полнење од горе и празнење од долу, температура инспекција, и оган контрола се контролирани од САД ALLEL BRADLEY Саладин и HML ПАНЕЛ.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум Екструзија Опрема производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5270 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
ABF-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Напишеш: 1. Количка 2. Топ отворен Греење Метод: Загреан циркулација на воздухот За контрола на температурата: Еден дел автоматско управување. Со текот на топлина заштита Тајмер Контрола: 24 часовна тајмер.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум Екструзија Опрема производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5270 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
ABF-03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Напишеш: 1. Електрична енергија 2. ТНГ / ЛНГ Греење Метод: режач Греење. Загреан циркулација на воздухот од десно кон лево или пред да се врати. За контрола на температурата: Еден Секција контрола на температурата Тајмер Контрола: ASY- 3D тајмер
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум Екструзија Опрема производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5270 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
ABF-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Повеќе детали ве молиме контактирајте со нас, ви благодарам.
Нашата тајна на успехот е политика нашиот менаџмент на се почитуваат на деловната етика во кои се занимаваат со клиентите. Ве уверуваме на за време на испорака од најдобрите

Алуминиум Екструзија Опрема

поддржани од страна на поттикна и внимателен услуга по продажбата.