Алуминиумски печки

Ние сме техничко Taiwan Алуминиумски печки производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Алуминиумски печки

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
  • Алуминиумски печки - ABF-03
Алуминиумски печки
модел - ABF-03

Напишеш: 1. Електрична енергија 2. ТНГ / ЛНГ

Греење Метод: режач Греење. Загреан циркулација на воздухот од десно кон лево или пред да се врати.

За контрола на температурата: Еден Секција контрола на температурата

Тајмер Контрола: ASY- 3D тајмер

YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
ABF-03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиумски печки производителот и Алуминиумски печки снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
Direct Fire Type
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вовед: Тип: Тунел Континуирано тип Метод: Двете страни директен оган греење Предност: Температура зголемувањето на брзината е брзо. Тоа е помалку гориво, еднакви температура, стабилна, точната температура. Тоа се вклопува во со помалку износ и повеќе барања во денешно време. Целата системи се автоматска контрола. Полнење од горе и празнење од долу, температура инспекција, и оган контрола се контролирани од САД ALLEL BRADLEY Саладин и HML PANEL.C
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиумски печки производителот и Алуминиумски печки снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
Chain Type
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Напишеш: 1. Електрична енергија 2. ТНГ / ЛНГ 3. Електрична енергија (напред)+ ТНГ (назад) Греење Метод: режач Греење. Загреан циркулација на воздухот. Ветер Циркулација до долу За контрола на температурата: 2~ 3 Секција пропорционална контрола Трансфер Метод: синџири трансфер
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиумски печки производителот и Алуминиумски печки снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
Direct Fire Type
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вовед: Тип: Тунел Континуирано тип Метод: Двете страни директен оган греење Предност: Температура зголемувањето на брзината е брзо. Тоа е помалку гориво, еднакви температура, стабилна, точната температура. Тоа се вклопува во со помалку износ и повеќе барања во денешно време. Целата системи се автоматска контрола. Полнење од горе и празнење од долу, температура инспекција, и оган контрола се контролирани од САД ALLEL BRADLEY Саладин и HML ПАНЕЛ.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиумски печки производителот и Алуминиумски печки снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
ABF-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Напишеш: 1. Количка 2. Топ отворен Греење Метод: Загреан циркулација на воздухот За контрола на температурата: Еден дел автоматско управување. Со текот на топлина заштита Тајмер Контрола: 24 часовна тајмер.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиумски печки производителот и Алуминиумски печки снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
ABF-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Повеќе детали ве молиме контактирајте со нас, ви благодарам.