Хидраулични заврши производ Saw

Ние сме техничко Taiwan Хидраулични заврши производ Saw производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Хидраулични заврши производ Saw

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
  • Хидраулични заврши производ Saw - SWM-04
Хидраулични заврши производ Saw
модел - SWM-04

Вовед:

А Цврста структура. Мали тресење. Висока прецизност за сечење

Б Тоа може да collocate со должина мерач маса и тоа е контролирано да ги намалат повеќе од хидрауличниот.

Ц Сечење Висина: 125mm Ширина: 330mm

175mm 430mm

150мм 580mm

Тоа може да зависи од побарувачката на клиентите да изберете.

Д Сечење Должина: 10mm до 6000mm. Тоа може да зависи од побарувачката на клиентите да изберете.

Е Рачно подесување на должината измери.

YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
SWM-04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Хидраулични заврши производ Saw производителот и Хидраулични заврши производ Saw снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
SWM-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вовед: А Цврста структура. Мали тресење. Висока прецизност за сечење Б Кога адаптација димензија, постои ориентација уред со дигитален дисплеј. Ц Сервер мотор диск за полнење. Д Сечење димензија: Висина: 120mm Тежина: 120mm Должина: 6мм до 400мм Е По завршувањето на сечење на профили, вилиците на двете десно и лево страни отвори автоматски.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Хидраулични заврши производ Saw производителот и Хидраулични заврши производ Saw снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
SWM-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вовед: 1. Цврста структура. Мали тресење. Висока прецизност за сечење 2. Вертикална сечење агол: 90°~  45° 3. Сечење димензија: Висина: 100mm Тежина: 100mm
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Хидраулични заврши производ Saw производителот и Хидраулични заврши производ Saw снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
SWM-03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вовед: 1. Методот за сечење заготовки е сечење од до долу. 2. Оваа опрема е во функција на алуминиумски палка виде и работи во координација со ТНГ директен оган палка греење печка. Можете да ја прилагодите на должината на палка брзо и не сите процеси на едно време. Така, тоа може да спаси човечки цена за сечење алуминиум палка. 3. Остатокот алуминиум палка може да се поврзе следната палка така што може да retrench губење на 5mm палка секој пат. Така, нема да има отпаден материјал. 4. Можете да го промените различен квалитет на алуминиумски заготовки, кои се со иста големина како сакате. Вие не треба да се промени стриже сечилото. Така, може да retrench време на работа. 5. Тоа може да се загрее од нормална температура до работна температура за кратко време и може да retrench гас потрошувачка ефективно. 6. Постои автоматски сензор. светлината ќе биде кога не постои палка на полица.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Хидраулични заврши производ Saw производителот и Хидраулични заврши производ Saw снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
SWM-05
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вовед: А Цврста структура. Мали тресење. Висока прецизност за сечење Б Сечење димензија: Висина: 125mm Тежина: 330mm Ц Сечење Должина: 10mm до 550mm Д Прирачник завртка должина мерач Оваа заврши производ видов може да collocate со Прирачникот завртка должина измери.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Хидраулични заврши производ Saw производителот и Хидраулични заврши производ Saw снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
SWM-06
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вовед: 1. Оваа опрема може да се стави многу цепаници во складирање табела и континуирано намалување на заготовки. 2. Оваа опрема ги користи Саладин електрична автоматска контрола и тоа е лесно да се работи. 3. Ладење сечење нафта автоматски снабдување и да престане. 4. Тоа може да зависи од палка должина и материјал за да се прилагоди на сечење должина и брзина. 5. Сечење дијаметар од палка: φ3"~φ8";φ4"~φ10" 6. Сечење еден циклус време: φ3"~φ 6 "околу 12 секунди; φ7"~φ 10" околу 30 секунди