Истиснување Прес машина производителот
Контакт
телефонски: +886-6-2323582
факс: +886-6-2339243
Адреса: No.11 Lane 30 Lung-Chung St., Lung Tan Li, Yung-Kang City, Tainan, Taiwan
Контакт Сега
Истиснување Прес машина производителот
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Ние сме техничко Taiwan Истиснување Прес машина производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Истиснување Прес машина производителот
Истиснување Прес машина - AP-04
модел: AP-04
Истиснување Прес машина

Модел:

Оваа автоматски водачот работи во координација со 580 САД Тон~ 4400 САД ТОН алуминиумски истиснување печат за производство на различни специјални индустриски производи од алуминиум. Тоа е лесно да работат и retrench работна сила.

 

Тема:

Ова Машината е изработена од челик кој може да се измери должината со предни котури видов маса. Оваа машина користи DC мотор диск; AC моторни вози на вилицата. Sprocket автоматски клипови алуминиумски профили во координација со синџири. Според истиснување печат екструдирање брзина, може да ја прилагодите брзината и извртување на сила на вилица соодветно. Така, на точноста на алуминиумски производи може да биде постигне. Врати мозочен удар користи магнетни кочница. DC контролирање на системот контролира работат напред мозочен удар или враќање мозочен удар и влече сила. Тоа може да продолжат да работат во координација со истиснување печат екструдирање рециклира работејќи брзина од 1.8 M/ вториот 2.2M/ секунда.


Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Истиснување Прес машина

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano