Алуминиумски истиснување печат

Ние сме техничко Taiwan Алуминиумски истиснување печат производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Алуминиумски истиснување печат

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
  • Алуминиумски истиснување печат - AEP-04
Алуминиумски истиснување печат
модел - AEP-04

Постојат различни инчи на прес, како што се 3.5"* 14 "L (580US ТОН), 4" * 16 "L (690US ТОН),

4"* 18" L (690US ТОН), 5 "* 20" L (930US ТОН), 5.5"* 22 "L (1100US ТОН), 6" * 24 "L (1450US ТОН),

7"* 28" L (1800US ТОН), 8 "* 30" L ( 2200US ТОН), 9 "* 36" L (2750US ТОН).

 

Опис: 

Хоризонтална, Четири Тај жезли, Хидрауличен систем, Саладин за електрична енергија, полу- автоматска контрола,
Лесно управувана , Автоматска холдинг умре слајд и автоматско полнење во сад.

 

Карактеристики:
Оваа истиснување печат е опремен со променлива клипот пумпа која автоматски може да ги контролира
излезот на пумпата во согласност со промена на притисок. Електрични потрошувачка на енергија е ниска
и температура на маслото не лесно се крене. контрола на брзината е исто така достапен. Така, може да
се најдобро оперативната ефикасност.

 

Нашите специјални дизајн е двојно Гилотина:
плоштад ножици кои се издржливи и не може лесно закосен и хидраулични смолкнување чукало е спроведен.

 

Машинско

димензија на алуминиум Ingot

Power

Weight

 Dimension(Length*Width*Height)

Model

                    

             

 

 

                           

 

 

D

L

(Taiwan)

(Overseas)

KW

TON

L

W

H

YS-580

3"-4"

14"

60

60

14.4

15

5395

2170

2720

YS-690

4"-4.½"

16"

85

85

18

19

6045

2570

2962

YS-690

4"-4.½"

18"

100

100

22.5

20

6295

2570

2962

YS-930

4.½"-5"

20"

125

125

24

28.5

7143

2893

3162

YS-1100

5"-5.½"

22"

200

200

32.4

39

7489

3185

3470

YS-1450

5"-6"

24"

125*2

125*2

36

65

11030

3800

4150

YS-1800

6"-7"

28"

325

325

42

93

12660

4324

4370

YS-2200

7"-8"

30"

400

400

67.5

117

13525

4565

4825

YS-2750

8"-9"

36"

625

625

74.25

190

16077

4827

5498

YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
AEP-04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиумски истиснување печат производителот и Алуминиумски истиснување печат снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
AEP-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Повеќе детали ве молиме контактирајте со нас, ви благодарам.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиумски истиснување печат производителот и Алуминиумски истиснување печат снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
AEP-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Повеќе детали ве молиме контактирајте со нас, ви благодарам.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиумски истиснување печат производителот и Алуминиумски истиснување печат снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
AEP-03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Повеќе детали ве молиме контактирајте со нас, ви благодарам.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиумски истиснување печат производителот и Алуминиумски истиснување печат снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
AEP-05
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Повеќе детали ве молиме контактирајте со нас, ви благодарам.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиумски истиснување печат производителот и Алуминиумски истиснување печат снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
AHS-03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Повеќе детали ве молиме контактирајте со нас, ви благодарам.