Алуминиум екструдер

Ние сме техничко Taiwan Алуминиум екструдер производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Алуминиум екструдер

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
  • Алуминиум екструдер - AEP-03
Алуминиум екструдер
модел - AEP-03
Повеќе детали ве молиме контактирајте со нас, ви благодарам.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
AEP-03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум екструдер производителот и Алуминиум екструдер снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
AEP-04
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Постојат различни инчи на прес, како што се 3.5"* 14 "L (580US ТОН), 4" * 16 "L (690US ТОН),4"* 18" L (690US ТОН), 5 "* 20" L (930US ТОН), 5.5"* 22 "L (1100US ТОН), 6" * 24 "L (1450US ТОН),7"* 28" L (1800US ТОН), 8 "* 30" L ( 2200US ТОН), 9 "* 36" L (2750US ТОН).  Опис:  Хоризонтална, Четири Тај жезли, Хидрауличен систем, Саладин за електрична енергија, полу- автоматска контрола, Лесно управувана , Автоматска холдинг умре слајд и автоматско полнење во сад.  Карактеристики: Оваа истиснување печат е опремен со променлива клипот пумпа која автоматски може да ги контролира излезот на пумпата во согласност со промена на притисок. Електрични потрошувачка на енергија е ниска и температура на маслото не лесно се крене. контрола на брзината е исто така достапен. Така, може да се најдобро оперативната ефикасност.  Нашите специјални дизајн е двојно Гилотина: плоштад ножици кои се издржливи и не може лесно закосен и хидраулични смолкнување чукало е спроведен.  Машинско димензија на алуминиум Ingot PowerWeight Dimension(Length*Width*Height)Model                                                                DL(Taiwan)(Overseas)KWTONLWHYS-5803"-4"14"606014.415539521702720YS-6904"-4.½"16"85851819604525702962YS-6904"-4.½"18"10010022.520629525702962YS-9304.½"-5"20"1251252428.5714328933162YS-11005"-5.½"22"20020032.439748931853470YS-14505"-6"24"125*2125*236651103038004150YS-18006"-7"28"32532542931266043244370YS-22007"-8"30"40040067.51171352545654825YS-27508"-9"36"62562574.251901607748275498
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум екструдер производителот и Алуминиум екструдер снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
AEP-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Повеќе детали ве молиме контактирајте со нас, ви благодарам.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум екструдер производителот и Алуминиум екструдер снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
AEP-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Повеќе детали ве молиме контактирајте со нас, ви благодарам.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум екструдер производителот и Алуминиум екструдер снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
AEP-05
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Повеќе детали ве молиме контактирајте со нас, ви благодарам.
YUEN-SUN MACHINERY CO., LTD.
Алуминиум екструдер производителот и Алуминиум екструдер снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во aluminum-extrusion-machine.com
AHS-03
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Повеќе детали ве молиме контактирајте со нас, ви благодарам.